• خانواده آب
  • خانواده آب
  • خانواده آب

معرفی فیلتر های مختلف دستگاه تصفیه آب خانگی - بخش تکمیلی

بعد از معرفی فیلترهای شش گانه دستگاه های تصفیه آب، نوبت به معرفی فیلترهای تکمیلی دستگاه های تصفیه آب میرسد که در این مطلب آنها را معرفی میکنیم، البته هدف از تولید و ارائه این فیلترها ارتقا کیفیت آب مصرفی (مانند فیلتر قلیایی) و یا بالا بردن عمر فیلترهای دیگر میباشد (مانند فیلتر مغناطیسی) میباشد.


فیلتر مغناطیسی:

سختی گیرهای مغناطیسی برای جلوگیری از تشکیل رسوب روی فیلتر ممبران، افزیش بازدهی و طول عمر فیلتر ممبران مورد استفاده گسترده قرارمی گیرد.

سختی گیر مغناطیسی به عنوان یك روش غیر شیمیایی و بدون نیاز به مواد شیمیایی افزودنی به آب مورد توجه قرار می گیرد.

این فیلتر قبل از ورودی فیلتر ممبران و معمولاً بعد از فیلتر سوم نصب میشود.

فیلتر مغناطیسی

 

فیلتر قلیایی alkaline

این فیلتر به شکل کپسول پر شده از برخی یون ها که باعث افزایش PH آب می شود بوده و معمولا توضیحاتی در مورد PH و خواص اسیدی و قلیایی آب روی آن درج می شود. این فیلتر زمانی استفاده می شود که PH آب پایین است یا مصرف کننده بخاطر خواص مثبت آب قلیایی می خواهد PH اب را افزایش دهد. گاهی اوقات بخاطر استفاده از سیستم RO میزان TDS و PH اب از حد معمول کاسته می شود ولی بخاطر تاثیرات مثبت و موثرتر این سیستم نصبت به سایر سیستم ها مصرف کننده خواهان آن بوده و با اضافه نمودن فیلتر قلیایی به دستگاه مشکل کاهش PH را حل می کند. زمان تعویض آن بسته به میزان آب عبور کرده از آن یا همان میزان مصرف آب داشته و ظرفیت تصفیه آب با واحد لیتر یا گالن روی آن درج می شود و معمولا هر یک سال یکبار با میزان مصرف متوسط یک خانوار تعویض می شود.
(این فیلتر با رنگ های مختلف در بازار موجود هست)

این فیلتر معمولاً بعد از فیلتر ششم نصب میگردد.

فیلتر قلیایی یا آلکالاین


فیلتر UV

این فیلتر از یک محفظه استنلس استیل که حاوی لامپ UV است و یک ترانس تشکیل شده و جهت ضدعفونی آب با آلودگی باکتریولوژی و میکروبی مورد استفاده قرار می گیرد. مکانیزم عملکرد آن همانند نور خورشید است. در واقع همانطور که پرتوی ماوراء بنفش خورشید در طبیعت باعث ضد عفونی سطوح در معرض تابش می شود این فیلتر هم دارای لامپی است که با تولید این پرتو باعث ضدعفونی و باکتری زدایی مضاعف آب می شود. میزان تاثیرگذاری این لامپ علاوه بر انتخاب صحیح نوع آن به عامل مهمتر دیگری بستگی دارد: هرچه ناخالصی های آب زیادتر باشد درصد برخورد اشعه با باکتری ها و میکروبها کاهش یافته و تاثیرگذاری کمتر می شود، در واقع ناخالصی های دیگر مانع از سیر کامل اشعه در آب می شوند، به همین دلیل بهتر است از این لامپ در آخرین مرحله تصفیه یک دستگاه و بعد از تمامی فیلترها استفاده شود. میزان عمر این لامپ ها بسته به ساعات کارکرد آن داشته و معمولا عمری بالای 8000 ساعت دارند.

این نوع فیلتراسیون معمولاً دقیقاً قبل از شیر استفاده  و به عنوان آخرین مرحله تصفیه نصب میگردد.

امکان ثبت نظر وجود ندارد.