• خانواده آب
  • خانواده آب
  • خانواده آب

بررسی تفاوت های انواع فیلتر تصفیه آب

اگر شما در نظر دارید که برای دستگاه تصفیه آب خود از فیلتر های مرغوب استفاده کنید، اطلاعات زیر می تواند کمک زیادی به شما کند تا بتوانید تفاوت های فیلترها را درک کنید.

امروزه فیلترهای متنوعی در بازار وجود دارد که لحاظ ظاهری شباهت بسیار زیادی به هم دارند، اما قیمت های متفاوتی برای آنها ارایه میشود. چیزی که برای یک فیلتر تصفیه آب اهمیت دارد کیفیت آن است. هرچه کیفیت ساخت فیلتر بالاتر باشد، قدرت جذب آن نیز بیشتر بوده و ممکن است قیمت بالاتری داشته باشد.

            کیفیت مواد استفاده شده در فیلتر: مواد مرغوب و درجه یک که دارای تاییدیه های سلامت نیز باشند، قطعا ارزان نخواهند بود. به عنوان نمونه کربن پایه گیاهی درجه یک قیمتی چندین برابر کربن های نامرغوب و صنعتی دارد. کیفیت بالای مواد داخل یک فیلتر این تضمین را به شما می دهد که آلاینده های مورد نظر را به طور کامل حذف خواهد کرد. اما یک فیلتر نامرغوب تنها شما را فریب می دهد و قادر به جذب نمی باشد. بخش عمده آلاینده ها و ناخالصی ها در صورت استفاده از فیلتر نامرغوب، در اب باقی می مانند.

           کیفیت بدنه و اجزاء فیلتر: علاوه بر مواد داخل فیلتر، محفظه فیلتر ، اورینگ ها، لایه های محافظ و هر نوع قطعه کوچکی که در ساخت فیلتر استفاده شده باشد هم باید استاندارد و مرغوب باشد. از آنجایی که فیلترها دایما با آب خوراکی در تماس هستند، تمام اجزاء آن باید دارای تاییدیه سلامت و بهداشت باشد. در غیر اینصورت ممکن است مواد زیانباری از خود آزاد کند که برای سلامت مصرف کننده ضرر داشته باشد. قطعا مواد بازیافتی یا بی کیفیت، ارزان تر تمام خواهند شد، اما به بهای سلامتی شما!

           کیفیت ساخت و بسته بندی: هر چقدر کیفیت مواد اولیه بالا باشد، اگر تکنولوژی خوبی برای تولید وجود نداشته باشد، ممکن است فیلتر کارایی لازم را نداشته و به سرعت خراب شود یا در حین کار دچار مشکل گردد. بسیاری از فیلترهای نامرغوب دچار گرفتگی مجرای عبور آب می شوند و فشار زیادی به دستگاه تصفیه اب وارد می کنند. یک فیلتر تصفیه آب مرغوب، این اطمینان را به مصرف کننده می دهد که عملکرد صحیحی داشته و آب را به درستی از خود عبور می دهد.

           تفاوت برندها: شرکت های معتبری در زمینه تصفیه آب فعال هستند که بعضی از آنها دارای کارشناسان تحقیق و توسعه فناوری هستند. انان هر روزه روی تکنولوژی های جدید کار می کند و سعی دارند بهترین راه حل ها را برای تصفیه آب در اختیار مصرف کننده قرار دهند. هر روز، مواد جدیدی کشف می شود که می تواند کیفیت تصفیه آب را بهبود بخشد. بنابراین، برندهای معتبر ممکن است قیمت های بالاتری داشته باشند. البته به این شرط که آن را از نماینده معتبر تهیه نمایید و فیلتر کپی نباشد!

           دارا بودن تاییدیه های سلامت: موسسات و سازمان های زیادی در دنیا روی سلامت کالا و سلامت آب تحقیق می کنند. این شرکت ها معمولا با ارایه استانداردهایی سعی دارند کیفیت کالا را برای مصرف کننده تضمین نمایند. تاییدیه NSF , Water Quality , FDA, ... همگی از این دست هستند. دقت داشته باشید که هر تاییدیه ممکن است تنها بخضی از عملکرد تصفیه آب را تضمین کند و نه همه آن را.

           نوع فیلتر: فیلترهای متنوعی تولید می شوند که هرکدام مناسب برای یک دستگاه تصفیه آب یا یک روش تصفیه آب خاص هستند. انتخاب یک فیلتر مناسب می تواند عملکرد دستگاه تصفیه آب شما را بهبود بخشد. در صورتیکه فیلتر مناسب برای کار خود تهیه نکنید، ممکن است عملکرد صحیحی نداشته باشد  و نتواند آب را به طور کامل تصفیه نماید.

           دقت فیلتر: فیلترها ممکن است دارای دقت های متفاوتی باشند. به عنوان نمونه فیلتر الیافی در دقت های 1 تا 100 میکرون تولید می شود. هرچه دقت فیلتر بالاتر باشد، می تواند درصد بیشتری از ناخالصی ها و آلاینده ها را جذب نماید.

 

دقت داشته باشید که برخی فیلترها بر فن آوری­های متعدد به منظور حذف آلاینده­ ها تکیه می­کنند، در حالی که برخی دیگر از یک نوع استفاده می­کنند.

البته شایان ذکر است که، معمولاً روی خود فیلترها برچسبی وجود دارد که اطلاعات مربوط به عملکرد آنرا توضیح میدهند، شما میتوانید آنرا مطالعه نموده تا در رابطه با انتخاب خود مطمئن شوید.

امکان ثبت نظر وجود ندارد.